9 Kilo Vermek İçin Ne Yapmalıyım

9 Kilo Vermek İçin Ne Yapmalıyım

Kilo dönemin en önemli dertleri arasında yer almaktadır. Hemen hemen herkesin başlıca sorunları arasında boy göstermektedir. Kilo vermek sık bir görünüme ulaşmak için birçok yöntem denenmektedir. Diyetisyen yardımıyla, youtube videolarında yayınlanan detox programlarıyla, spor yaparak zayıflamak istiyorlar. Kilo vermenin daha kolay yollarını araştırarak zaman kaybediyorlar ama farkında dahi değiller. Kiloları bir ayda hızlıca almıyorsunuz. Geniş bir zamana yayarak alınan kiloları bir ay içinde vererek mucize yaşansın istiyorlar. Tabi bu mümkün değil. Herkes zayıf bir vücuda sahip olmak istese de bunun için dengeli beslenme ve hareket etmek şart olmalıdır. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Nasıl 9 Kilo Verilir?

Kilo vermek sabır işidir. Kişi nefsine sahip çıkmalıdır. İstikrarlı ilerlenen yolda kilo vermek kaçınılmaz bir hal alır. Öncelikle vücudun kan tahlilleri ve muayene edilmesi gerekir. Ardından zayıflama konusunda uzman kişilerden yardım alınmalıdır. Size verdikleri listeyi eksik veya fazla olmamak şartı ile tüketmeniz gerekir. Bol su içmekte zayıflamanıza katkı sağlayacaktır. Dengeli beslenme ve sporla fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Kilo insanın sadece bedensel olarak değil ruhsal olarak da çöküşüne neden olmaktadır. Kendine güvenemeyen özgüveni eksik bir topluluk oluşur. Bazı uzmanlara göre Aralıklı Oruç Diyeti ile zayıflanabileceğini savunuyorlar. Bu diyet sayesinde hızla alınan kilolar sağlıklı bir şekilde vücuttan atılıyor.

Aralıklı Oruç Diyeti İle Kilo Vermek


Aralıklı Oruç Diyeti sayesinde pek çok vatandaş, ünlü kilo vermeyi başarmıştır. 8 saatlik bir beslenme metodu ile işleyen bu sistem on altı saat aç kalmayı hedef haline getiriyor. Örneğin kahvaltı öğününü atlayan kişi saat on ikide yemeğini yiyor ve bir sonraki öğünü akşama saat sekiz olmadan tüketmek zorunda. Bu saatler arasında ara öğün yapmak yasak. Aralıklı Oruç Diyetinde besin yasakları yok. Sadece tatlı ve abur cubur yasak. Onlar dışında kişi istediği yemeği tüketebilir. Genelde lifli gıdalar seçmesi daha çok yarar sağlayacaktır. Sadece hareket etmekle kilo verilmez. Sporun yanı sıra diyette yapılmalıdır. Bölgesel hareketler yaparak beden inceltilebilir. Sıkı bir vücuda kavuşabilirsiniz. Diyetisyenlerin önerdiği bir spor programı olan Leslie videoları çok yardımcı olacaktır.