Ofis Mobilyalarında Ergonominin Önemi

Ofis Mobilyalarında Ergonominin Önemi

Büro Mobilyaları Nasıl Olmalı

Günümüzde büro mobilyası denince akla ofiste kullanılan eşyalar gelir. Çalışma masası, yönetici masaları, koltuklar, dolaplar... hepsi büroda çalışanların verimliliğini artırmak amacı ile kullanılan eşyalardır. Bu ekipmanların insan sağlığını koruyan özelliklere sahip olması, iş verimliliğini artırır. Bu nedenle tercih edilecek mobilyalarda ergonomik özellikler ön plana çıkar.

Ofisin, ergonomik unsurlar gözetilerek dekore edilmesi, çalışanın işini kolayca yapmasına yardımcı olur. Ergonomik mobilyalar da çalışanların iş ve kabiliyetine göre ayarlanabilen, özel olarak dizayn edilmiş unsurlardır. İnsanların çalışma ortamında bedensel ve ruhsal açıdan beslenmesi, insanların kullanımı için geliştirilen eşyaların, onların gereksinimlerine cevap vermesine bağlıdır. Çalışanların rahat ve konforlu bir ortamda çalışmasına imkan tanıyan özel tasarım büro mobilyaları için sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Büro Mobilyalarında Olması Gereken Özellikler

Verimlilik açısından çalışma masası ve yönetici masaları; yüksekliği ayarlanabilir özellikte olmalıdır. Yüzeyi yansıtıcı özelliklere sahip olmamalı, mümkünse mat olmalıdır. Köşeler yuvarlak olmalı, herhangi bir tehlike arz etmemelidir. Masalar mutlaka yere sabitlenmeli, insanların daha rahat çalışmasını sağlamalıdır.

Sandalye ve makam koltukları; yüksekliği ayarlanabilir, hareket eder özellikte olmalıdır. Kumaşı hava alan türden olmalı, terlemeye izin vermemelidir. Kendi etrafında dönebilme özelliğine sahip olmalı, çalışanın hareket kabiliyetini kısıtlamamalıdır. Oturak ve dayanak kısımları insan anatomisini desteklemeli, bel ve sırt ağrısına neden olmamalıdır. Kalitesi ile fark yaratan ofis mobilyalarına polenmobilya.com.tr sayfadan ulaşabilirsiniz.