ZEKAT VERMEK İÇİN SEBEPLER

ZEKAT VERMEK İÇİN SEBEPLER

Bereket ve artırma gibi anlamlara gelen zekat, Allah rızası için ihtiyaç sahiplerine malının belirli bir miktarını vermeyi ifade eder. İslam’ın beş şartından biri olarak belirlenen zekat, cimrilik fikrinden arınmanıza yardımcı olur. Malınızın bereketlenmesi için tercih edeceğinizi zekat, insanların kendilerini ruhen temizleyip arınmalarına yardımcı olur. Sadaka olarak da adlandırılan zekat, mali ibadetler arasında bulunur. Zekatın geciktirilmeden verilmesi gereklidir. Allah‘ın emirlerinden bir tanesi olan zekat insanların maddi bir karşılık beklemeden kulluk borcunu ödemesi için gereklidir. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfalarını üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Zekat ile Cimrilik Kirinden Arının

İnsanın cimrilik ve günah kirlerinden temizlenmesi ve Allah sevgisinin ön plana geçmesi için tercih edilen zekat, fakirler için de oldukça önemlidir. İnsanların malında fakirlerin de hakkı vardır. Bu nedenle kurumsal vakıflar aracılığıyla vereceğiniz zekat, sadece fakirler için kullanılır. Bu insanlar dünyanın çeşitli yerlerinde yaşarlar. Özellikle Afrika gibi mazlum coğrafyalarda insanlar suya bile muhtaçtır. Bu gibi alanlarda Müslüman kardeşlerimizi yalnız bırakmamak için zekatlarınızı kurumsal vakıflar aracılığıyla farklı coğrafyalara ulaştırabilirsiniz. Fakir ve zengin arasındaki mesafeyi daraltan zekat, muhtaç insanların çıplak, susuz, aç kalmasını engeller. Dünyanın huzurunun bozulmasını engel olan bu süreçte siz de ben de varım demek için kurumsal vakıfları tercih edin. Bu sayede paylaştığınız malın gerçekten doğru yere gittiğinden emin olursunuz.

Zekat Ver İyilik Bul


Mallarınıza yoksulların da hakkı olduğunu unutmadan zenginliğimizi başkalarıyla paylaşmak için hemen harekete geçebilirsiniz. Kısıtlı imkanlara sahip olan insanlara yardım elini uzatarak gönlünüzün rahatlığını da sağlayabilirsiniz. Müslüman kardeşlerimize destek olmak için tercih edebileceğiniz en iyi seçenek, gerçekten ihtiyaç sahiplerine ulaşan bir vakıf olacaktır. Bunun için tercih edebileceğiniz