T.C. SMS ile Findeks Kredi Notu

T.C. SMS ile Findeks Kredi Notu

Kredi çekmek isteyenlerin kredi skorunu öğrenmesi gerekiyor, kredi notu hesaplanırken kişinin mevcut durumuna da bakılıyor. Yapılan başvuru esnasında kişinin veya şirketlerin farklı kredi ve kredi kartları borçları bulunuyorsa gelire bakılarak kredi skoru belirleniyor. Ancak bazı kişiler kredi puanını görmeden başvuruda bulunuyor. Bu da kişinin olumsuz bir sonuç elde etmesine neden oluyor.

T.C. SMS ile Findeks Kredi Notu Öğrenmezseniz Kredi Çekemeyebilirsiniz

Kredi çekmek için T.C. SMS ile Findeks kredi notu öğrenme hizmetinden faydalanmayanlar hüsranla sonuçlanacak bir faaliyete imza atmış olabilirler. Kredi başvurularında en çok yapılan hataların ilki üst üste çok fazla başvuru yapmaktır. Yapılan başvuruların olumsuz sonuçlanması kredi skorunun düşmesine neden olur. Bunun yanı sıra tek bankada ısrarcı olmak da yapılan hatalardan bir tanesidir. Bankaların kredi politikaları değişebileceği için farklı bankalardan da başvuruda yapmak sonucun değişmesini olanak sağlayabilir. Gelirin üzerindeki tutarda başvuruda bulunmak sonucun olumsuz netice denmesine neden olabilir. Bu nedenle kredi kullanmak isteyenler kredi tutarının aylık gelirinin yüzde 60'ını geçmemesine dikkat etmelidir.

Kredi Türünü İyi Belirleyin

Kredi türünü iyi belirlememek de kredi sonucunu olumsuz yönde etkileyebilir. Tüm bunların yanı sıra kısa vadede ısrarcı olmak kredi başvurusunda yapılan hatalardan bir tanesidir. Kullanıcıların birçoğu kısa vadeli kredi kullanmayı tercih ediyor. Taksit ödemekte zorlanan kişiler ödemelerin aksatıyor, bu da kredi notunu düşmesine neden oluyor. Konuyla ilgili detaylı ve güncel bilgiler internet sayfaları üzerindeki online siteler gibi adreslerde tüketiciler ile buluşuyor. En tarafsız ve doğruluğu teyit edilmiş bilgiler için siz de sektörel bazda bilgilendirme hizmeti veren siteleri tercih edebilirsiniz. Bu sayede merak ettiğiniz konular hakkında doğru bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz.