Kuş Filesinin Sağladığı Avantajlar

Kuş Filesinin Sağladığı Avantajlar

Kuş ağı yalnızca mekâna kuşların gelmesini engellemek amaçlı değil, birçok mekânda farklı avantajlar ve kolaylık sağlar. Örneğin balkon ve terasta kuşların gelmesini engellemek için yaptırdığınız kuş filesi, aynı zamanda çocuğunuzun ve evde yaşayan hayvanınızın düşmesini engelleme avantajı da sağlar. En önemlisi tüm bu işlemi kuşlara hiçbir zarar vermeden yapmanıza olanak tanır. Balkonlarda ve teraslarda kombi veya elektrikli cihazlarınız varsa, onların dış etkenlerden de korunmasını sağlar. Bu tarz yerlere rahatlıkla kışlık ve yazlık sebze ve tahıllarınızı rahatlıkla koyabilirsiniz. Özellikle sürekli kirlenen bu ortamlarda artık daha temiz bir kullanım avantajına sahip olursunuz. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Kuş Filesi Çeşitleri

Fiziki ortam ve ihtiyaçlara göre tasarlanan kuş ağları bahçe, tarla, restoran, lojistik gibi yerlerde de ürünlerin güvenliği için kullanılabilir. Düğümsüz olarak üretilen modelleri genel olarak, fabrika gibi geniş ortamlarda tercih ediliyor. Sert bir yapıya sahip olduğu için oldukça dayanıklıdır. Plastik fileler, balkon ve teraslarda kuşların girmesini engelleyen ürünlerdir. Kullanımı pratik ve esneme yapmaz. Düğümlü file modelleri ise, geniş tavan ölçülerine sahip fabrika ve büyük işletmelerde tercih edilmektedir. Tüm bu modeller ortamın büyüklüğü, ihtiyaçları hesaplanarak tasarlanır ve üretilir.

Kuş Ağı Fiyatları ve Özellikleri


Birçok sektörde ürünlerin ve mekânın korunması için talep edilmektedir. Kuşların yuva yapması özellikle gıda ürünlerinin saklandığı yerlerde büyük risk taşır. Mikrop ve bakteri olmasının yanı sıra, ürünleri de dağıtarak zarar verirler. Özellikle dışarıya açılan mekânlarda bu durum için farklı bir tedbir alınması gerekiyor. Bunun için de en uygun çözüm, sık dokunmuş ve dayanıklı kuş ağları ve file çeşitleridir diyebiliriz.