Kuş Filesinin Özellikleri

Kuş Filesinin Özellikleri

Kuş fileleri kale ağlarına benzer şekilde örülmektedir. Sık ipliklerle örülmesinin nedeni kuşların istenmeyen bölgelere girmelerini engellemek kadar kuşlara zarar vermemektir. Küçük ilmekler atıldığı için kuşların içeri girmeye çalışırken fileye takılmasını engellemektir. Bir kuş önleme filesi 15 yıla kadar dayanıklılık gösterir. Bunun içinde file yapımında kullanılan iplik kalitesinin iyi olması gerekir. Kaliteli iplikten dokunan fileler, her türlü hava koşullarına karşı dayanıklılık gösterir. Güneş ışınlarından ve soğuk hava koşullarından etkilenmez. Ayrıca yanmaz özellikte olduğu için her hangi bir yangın durumunda içerde bulunan ürünlerin zarar görme olasılığı da azalır. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Kuş Fileleri Nerelerde Kullanılır?

Bahçe ve tarla gibi ürün yetiştirilen açık hava alanlarında kullanılır. Ayrıca teraslarda, balkonlarda da her türlü kuş türünün girmemesi için file kullanımı yapılmaktadır. Kuşlar herkes tarafından sevilen zararsız hayvanlardır. Ancak beslenme ihtiyaçlarını ve dışkı ihtiyaçlarını karşılamak için bu tarz mekânlara oldukça zarar verebiliyorlar. Örneğin balkon ve teraslarda ürünlere zarar verme gibi bir durum söz konusu değildir. Ancak güvercin ve karga başta olmak üzere bu tarz mekânlara yuva yapıp pisleyebiliyorlar. Tarla ve bahçelerde ise ağaçtaki meyvelerden, yerdeki bitkilere kadar inanılmaz zarar verebiliyorlar. Bu durumda önlem almak şart.

Kuş Önleme Filesi Fiyatları


Kuş fileleri ayrıca bahçe ve tarlalara çocukların, kedi ve köpek gibi hayvanlarında girmesine engel oluyor. Özellikle köylük alanlarda inek ve kuzuların girmesi de ekinlerin mahvolmasına neden olabiliyor. Son derece uygun fiyatlarla ekonomik açıdan sizi zarara uğratacak bu durumun önüne geçmeniz mümkün. Kuş fileleri en uygun file çeşitleri olarak mekânınıza özel tasarlanmaktadır. Üretimden montaja tüm aşamalar firmanın kontrolünde gerçekleşir.