Etilen Absörleri Nedir?

Etilen Absörleri Nedir?

Etilen absörleri, etilen gazının sebep olacağı haşlanma, nemlenme, küflenme ve mantarlama gibi durumların önüne geçer. Hasat sonrasında kullanılırsa meyve ve sebzelerin olgunlaşma sürecini yavaşlatır. Aynı zamanda renk değişimi gibi olumsuz ögelere de yer vermez. Sizler de sebze ve meyvelerinizde etilen absör kullanmak istiyorsanız internet üzerinden farklı siteleri ziyaret edebilirsiniz. Etilen aslında sebze ve meyvelerin taze kalmasını sağlayan bir çeşit gazdır. Etilen tutucu ise bu maddenin uzun süre kalmasını, dolayısı ile gıdaların da uzun süre boyunca taze kalmasını sağlar. Özellikle yaz aylarında meyve ve sebzelerde daha fazla sorun görüldüğü için bu ürünler sıklıkla tercih edilir. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfalarını üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.

Kraft Kâğıt Nerelerde Kullanılır?

Kraft kâğıdı; ladin, çam ve köknar gibi ağaçlardan elde edilir. Kahverengi ve beyaz olmak üzere iki farklı renk türüne sahiptir. Yüksek dayanıklı olmalarından ötürü uzun yıllar boyu kullanılabilir. Defterlerde, kartvizitlerde, hediye kutularında ve pek çok dekorasyon ürününde kullanılmaktadır.

Nem Alıcı Ne İçin Kullanılır?


Nem alıcı, paketlerde yer alan ürünlerin nemlenmemesi için kullanılan bir çeşit kimyasaldır. Küçük bir paket içerisinde toz halinde bulunur. Genelde beyaz rengi vardır ve gerek ilaçlarda gerekse kıyafet ürünlerinde sık sık karşımıza çıkar. Bazı ürünler depolama esnasında ya da rutubet alarak nem oluşturur. Bu da ürüne zarar verir. Ürünlerde nem oluşmaması için muhakkak nem alıcı kullanmak gerekir. Nem alıcı, ambalajlarda oluşan nemi alan bir üründür. Özellikle ani sıcaklıklarda ve havadaki rutubet sebebi ile paketlerde bazen nem görülebilir. Bu nemin oluşmasını önleyen ürüne de nem alıcı ismi verilir. Nem alıcı pek çok alanda kullanılabilir. Nem seviyesini kontrol altına alarak elbiselerde, elektronik malzemelerde ve ilaçlarda kullanılır.