A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Nasıl Olunur?

A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Nasıl Olunur?

A Sınıfı İş güvenlik uzmanı olmak isteyen kişiler ilk olarak üniversitede gerekli bölümünden mezun olmalıdır. Bu bölüm iş sağlığı ve güvenliği bölümüdür. A sınıfı güvenlik uzmanı olmak için en az 4 sene boyunca B sınıfı iş güvenliği uzmanı olarak çalışmanız gerekmektedir. Daha sonra gerekli sınavlara girerek A sınıfı iş güvenliği uzmanı olunur. swBu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Olma Şartları Nelerdir?

A sınıfı iş güvenlik uzmanı olmak isteyen kişilerde bazı şartlar aranmaktadır. A sınıfı iş güvenlik uzmanı olmak isteyen kişilerde aranan bazı şartlar şunlardır:

A sınıfı iş güvenliği uzmanı olmak isteyen kişiler, iş sağlığı ve güvenliği alanında doktora yapmalıdır.

4 sene boyunca B sınıfı iş güvenliği uzmanı olarak çalışmalıdır.

Gerekli eğitimleri almalı ve gereken sınavlara girmelidir.

A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Maaşları Ne Kadar?


A sınıfı iş güvenliği uzmanı maaşları tecrübeye ve çalışılan kuruma göre farklılık gösterebilir. A sınıfı iş güvenliği uzmanları en az 4 bin lira maaş alırken, tecrübeye bağlı olarak 10 bin liraya kadar yükselebilmektedir. İş güvenliği uzmanlarına her alanda ihtiyaç duyulmaktadır. Çünkü çalışanların en güvenli ortamda çalışması için iş güvenlik uzmanlarına büyük görev düşmektedir. Bu nedenle iş güvenliği uzmanları hem devlet kurumlarında hem de özel sektörlerde kolayca iş imkânı bulabilmektedir. Devlet kurumlarında görev almak için gerekli sınavlara girmek zorunludur.