Aygün Alüminyum 2023 Hedeflerine Önemli Bir Katkı Sağlıyor

Aygün Alüminyum 2023 Hedeflerine Önemli Bir Katkı Sağlıyor

Sektöre, 1979 yılında, İstanbul Levent’teki mütevazi atölyesinde giriş yapan Aygün Alüminyum, bugün; alüminyum giydirme cephe işinde; alışveriş merkezlerinden rezidanslara, öne çıkan gözde yüksek bina projelerinden hastanelere kadar birçok alanda liderlik konumuna yükseldi.

Aygün Alüminyum’un Moskova OKO Tower projesi ile AGC tarafından birinciliğe layık görülmesi bir rastlantı değil. Tam aksine bir emek mimarisi. Bugün, başta Türkiye olmak üzere; Sibirya’ dan, Amerika’ ya; İngiltere’ den Belçika’ ya kadar 20 ülkede faaliyet gösteren Aygün Alüminyum, dünyaca ünlü birçok mimar ve müteahhitin yüzlerce projesini dünyanın dört bir yanında başarıyla hayata geçirdi.

Aygün Alüminyum'un Aldığı Ödüller

Aygün Alüminyum’un şimdiye dek layık görüldüğü sayısız ödül mevcut. Geçmiş dönemde Azerbaycan, Kazakistan, Türkmenistan, Sibirya, Macaristan, Polonya, Romanya’da ve yakın zamanda Belçika Brüksel’deki NATO Merkez binası projesiyle çok ciddi ihracatlara imza atan Aygün Alüminyum, Sayın Bakanlarımızdan birçok birincilik, ikincillik ve üçüncülük ödülleri aldı.

Tüm bu ihracat katkılarıyla, Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmasında büyük başarılara sahip olan Aygün Alüminyum, AGC gibi dünyanın teknoloji ve inovasyon alanında en saygın markalarından birinden kazandığı bu ödülle, Türkiye’nin prestijine de önemli bir katkı sağlamış oldu.

KAYNAK: https://www.yenisafak.com/aygun-aluminyum-agcden-dunyada-en-basarili-camli-kule-odulunu-kazandi-h-3395689