Tüp Bebekte Yumurta Canlandırma İşlemi

Tüp Bebekte Yumurta Canlandırma İşlemi

Platelet açısından zengin plazma adı verilen ve kişinin kendi kanından alınan kanın ayrıştırılması ile ortaya çıkan ürünün yumurtalıklara enjekte edilmesiyle gerçekleştirilen sistemde yumurtalıkların canlanması sağlanır. Uykuda olan yumurtaların uyanması ve mevcuttaki yumurtaların canlanması için gerçekleştirilen işlemde, kişinin kendi kanından alınan plazma kullanıldığı için doğal bir işlem gerçekleştirilir.

Kısırlığın Tedavisi için Yenilikçi Bir Çözüm

Kısırlığın tedavisi için yenilikçi bir çözüm sunan PRP tedavisi için kullanılan yöntemde elde edilen sıvı yumurtalığa enjekte edilir. Son derece ağrısız ve acısız bir yöntem olan bu tedavi sürecinde, işlem esnasında kişinin kıpırdamaması için işlemler lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. Halk arasında tüp bebekte yumurta canlandırma olarak bilinen PRP sisteminde kadınlarda bulunan yumurtalıkların yeniden işlev görmesi amaçlanır. Menopoz sonrası dönemde dahi bulunan yumurtalar üzerinde etkili olan bu sistem son derece yenilikçi bir yöntemdir.

Farklı Yöntemlerle Yumurtalık Canlandırma

Yumurtalık canlandırma işlemi için birçok yöntem kullanılabilir. Bu yöntemler arasında PRP, kök hücre enjeksiyonu ve ozon terapisi gibi seçenekler bulunur. İşlemler hakkında detaylı bilgi almak isteyenler tüp bebek merkezleri aracılığı ile uzmanlara danışabilirler. Uzmanlar, kişi hakkında detaylı bir muayene yaptıktan sonra en uygun tedavi yöntemine karar verirler. Cerrahi yumurta aktivasyonu işlemi ile de gerçekleştirilebilen sistemlerde kullanılan farklı teknikler kişiye özel olarak belirlenir.